aloe vera çiçek

padisah
aloe vera çiçek
kelebeksozluk.com/foto

Aşağıdaki işaretler aloe vera çiçeğinizi sağlıklı olmadığını gösterir.

Aloe vera bitkisinin yaprakları düz yatıyorsa bu muhtemelen yeterli güneş ışığı almadığı anlamına gelir.Yapraklar ince, kıvrılmış ve sarı veya kahverengidir.Bitki çok yavaş büyüyordur.Kökler siyah ve pusludur.Eğer bitkiniz bu belirtilerin biraz altında görünüyorsa endişelenmeyin. Canlandırmak için gerekli önlemleri alırsanız hayatta kalma şansı daha artar.
3
padisah padisah
Adım: Aloe vera bitkisini kabından çıkarın ve köklerini inceleyin
Toprağı gevşetmek için saksının içine bir mala sürün. Bitki bu şekilde çıkacak.Bitkiyi mümkün olduğu kadar sabit tuttuğunuzdan emin olun, çiçeği çekmeyin.Üzerlerine su püskürterek kökleri temizleyin.
padisah padisah
Kökleri, siyah veya puslu kökler açısından inceleyin.Varsa, dikkatlice kesmek için sterilize bir bıçak veya makas kullanın.
padisah padisah
Sağlığa zararlı köklerin kesilmesi ve solmuş yaprakların çıkarılmasından sonra aloe verayı yeni bir toprağa ve saksıya gömün. Bitkinin kök sisteminden 1/3 daha büyük bir saksıya alın. saksının dibini bir kahve filtresiyle hizalayın ve etli bitkiler için saksı toprağı ile yarıya kadar doldurun.Eğilmiş bitkinin kökünü tencereye yerleştirin ve toprakla örtün. Kök topunun tümünün toprakla kaplı olduğundan emin olun.Bitkinin tabanına birkaç tutam su püskürtün. Yeni saksıya yeniden ayarlamak ve kırılan kökleri onarmak için bitkinin birkaç güne ihtiyacı olduğu için fazla su dökmeyin.

hoşgeldin sefalar getirdin!


Kelebek Sözlük duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağı.

kayıt ol

size daha iyi hizmet sunmak için kelebek sözlük'de çerezler kullanıyoruz. kelebek sözlük sitesini kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. detay
x