fırında bonfile

padisah
fırında bonfile
kelebeksozluk.com/foto

Fırında Tereyağlı Dana Bonfile Tarifi'nin Malzemeleri
1/2 (yarım) bütün dana bonfile, Zeytinyağı, Tereyağı, Tuz, Karabiber, Limon, Fırında Tereyağlı Dana Bonfile Tarifi'nin Yapılışı

Etin terbiyesi: Bütün dana bonfileye tuz, karabiber, Zeytinyağı ve yarım limonu ekliyoruz. Kapalı bir kapta 1 saat dinlenmeye bırakıyoruz. Etin dış yüzü grileşmeye başladığında kaptan çıkarıyoruz.

Yapılışı: Tercihen Dökme demir, fırınlamaya uygun kızgın bir tencerede etin her yüzünü 2 şer dakika mühürlüyoruz. Tencerenin üzerini yağlı kağıtla kapattıktan sonra önceden 220 derecede ısıttığımız fırında 20 dakika bırakıyoruz. Sonrasında Yağlı kağıdı çıkararak etin üst yüzünün kızarması için yaklaşık 100 gram tereyağını etin üzerine bırakıyoruz. Üstü açık bir şekilde 10 dakika daha fırınlıyoruz. Fırından çıkardıktan sonra 5 dakika dinlendirdiğimiz eti dilimledikten sonra tencerenin dibinde kalan sosu Üzerinde gezdirerek servis ediyoruz.
Not: Etin terbiyesi için damak zevkinizi sınırlamayın, kekik, taze biberiye ya da size uygun bir baharatlar terbiye edebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Etin Fırında üzeri kapalı bir şekilde pişme süresi içinin pişmesini belirler. Eğer içi pembe kalsın isterseniz Yağlı kağıtla fırınlama sürenizi azaltabilirsiniz.

hoşgeldin sefalar getirdin!


Kelebek Sözlük duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağı.

kayıt ol

size daha iyi hizmet sunmak için kelebek sözlük'de çerezler kullanıyoruz. kelebek sözlük sitesini kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. detay
x