ipek böceği yetişdiriciliği

padisah

ipek böceği yetişdiriciliği
kelebeksozluk.com/foto


İpek Böcekçiliği Nasıl Yapılır?

İpek üretimi için yapılan ipek böcekçiliği son yıllarda yoğun rağbet gören bir iş kolu. İnsanların ipek gibi değerli bir ürüne ihtaycı da giderek artıyor. Hal böyle olunca da ipek böcekçiliği nasıl yapılır konusu da insanların araştırma ve ilgi alanına giriyor.

İpekböceği yetiştiriciliği ile ilgili en detaylı bilgileri bu yazıda sizlerle paylaşıyorum. Siz de ipek böceği yetiştirmek istiyorsanız yazımın tamamını dikkatle okumalısınız. Çünkü ipek böcekleri son derece dikkat gerektirerek yetiştiriliyor.

İpek bocegi yetistiriciligi konusuna ilgi duyanlar kısa bir sürede bu işe başlayıp iyi bir gelir elde edebiliyor. Üstelik ipek böceği üretimi için çok büyük bir maliyetin altına girmeye gerek yok. Evde dahi ipek yetiştiriciliği yapılabilir.

İpekböcekçiliği nasıl yapılır diye soranların merak ettiği bir diğer soru da ipek böceği kışın mı yetişir sorusu. İpek böceği yetiştirme ve bakımı için uygun yaşam alanı, nem, ısı ve yem verildiği sürece kışın da ipek böceği yetiştirmek mümkündür.
Bu işi yapacakların dikkat etmesi gereken bir diğer konu da ipek böceği yetiştiriciliği nerede yapılır konusu. Çünkü ipek böcekleri yetiştirme şartlarına dikkat edilmediğinde gerekli verim alınamaz ve ortaya ipek çıkmaz. Bu yüzden de ipek böcegi yetiştirme yerleri uygun hava şartlarının olduğu yerler olmalıdır.
Büyük alanlarda da ipek böceği yetiştirebileceğiniz gibi, ipek böceği yetiştirmek için evinizin bir odasını da kullanabilirsiniz. Gerekli şartları sağladıktan sonra ipek böceklerini beslemek için ekstra bir alana ihtiyacınız yoktur

hoşgeldin sefalar getirdin!


Kelebek Sözlük duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağı.

kayıt ol

size daha iyi hizmet sunmak için kelebek sözlük'de çerezler kullanıyoruz. kelebek sözlük sitesini kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. detay
x