confessions

cear emre

Yazar - Admin -

  1. toplam entry 93
  2. takipçi 2
  3. puan 2641

septik şok covid 19

cear emre
Günümüzde korona virüs ailesi üyesi olan covid 19 yüzünden gerçekleşen iki türlü ölüm vardır . Akciğer yetmezliği ( solunum yetmezliği ) ve septik şok yani sepsis.
Kısaca septik şok, gennellikle virüs gibi yanlış kullanılan antibiyotik gibi , kanser hastaları gibi durumlarda damarda akan kanın pıhtılaşması , bilinç bulanıklığı gibi belirtileri olan kurtulma şansı pek olmayan bir durum. En kötü ihtimal ile septik şok geçiren her insan %70 ihtimal ile ölüyor.

prabex yorum

cear emre
Prabex 20 mg , özellikle mide için üretilmiş olan sandoz fabrikasına ait. Gaz ,ağrı ve şişlik için faydalı olan, genellikle her sabah aç karnına 1 tane içilen bir ilaç

baharat bozulur mu

cear emre
Baharatlar bozulur , eskir , tadını kaybeder , hatta bozuk baharat kullanırsan ishal eder, mide yanması olabilir.

Baharat bozulur , bozulabilir , eğer hava alan bir kapta duruyorsa 1 yıl sonra at çöpe , eğer hava almayan kapta saklıyorsanız 3 yıl hiç bir sorun olmaz. Kokusu gitmişse , rengi soluk ise o baharatı kullanmayın. Buzdolabına koymayın. Işık almayan dolap içinde saklayın.

sadece aptallar 8 saat uyur

cear emre
Aslında güzel bir kitap ismidir. Okumaya başlarsanız , günde en fazla 20 sayfa kitap okuyan birisi bile bu kitabı okuduğunda 40 sayfadan fazla okuyacaktır. Akıcı , hızlı , kişisel hayatı geliştirmeye yardımcı , aynı zaman da düşündürücü bir kitap. Tavsiye edilir mi? . Bu kadar çöplük oluşan bir kitap dünyasında parmak ile gösterilir.

ahmet kural yorumlar

cear emre
Kendisi Kütahya doğumlu ancak öğrenim yıllarını Ankara da geçirmiş ve bu yüzden bir angara bebesi olarak yetişmiştir.
Geçmişte sıla ile yaşanan talihsiz olayında , sevdiğiniz kadın başka bir erkeğin arabasında görüntülendi sözüne cevap olarak : Eskiden sevdiğim kadın diyerek thuglife yapmıştır.
Akıllarda delikanlı tavırlarıyla yer edinmeyi başarmış, komedi türünde başarılı hem oyuncu hem de Ankaralıların gözdesidir.

en iyi nescafe hangisi

cear emre
Nescafe aslında tam olarak bir markadır. Dünya'da kahveyi hazır olarak satışa süren ilk kurum Nescafe adlı kurumdur. Açıkcası paket olarak alacağınız tüm kahve çeşitleri eğer nescafe değilse çakmadır.
Ayrıca kahve ve nesacafe arasında farklar vardır. Yine ayrıca kahve ve türk kahvesi arasında da farklar vardır.

-Yıllarca her gün bir bardak içtiğim nescafe tecrübemden bahsedecek olursak ,
-Bim de satılan 3 ü 1 arada kahve şeker olarak daha az kahve tadı yoğunluğu da az.
-A101 de satılan 3 ü 1 arada kahve ise şeker olarak yoğun kahve tadı az.
-Orjinal 3 ü 1 arada nescafe şeker tadı yüksek kahve tadı ideal.
-Cafe crown ürünleri , kahve tadı en yoğun nescafe
-Cafe breno 3 ü 1 arada hiç denemedim ama güzel diyenlere denk geldim.
-Jacobs kahve 3 ü 1 arada ise Orjinal nescafe den sonra ikinci tercih edilebilir. Güzeldir yoğundur ve uyku açma konusunda başarılı.
-Mahmood kahve 3 ü 1 arada , türk damak tadına uygun ancak nescafe den beklediğimiz o tadı alamıyoruz. Her gün kullanım da insan kahve den soğuyor.

Genel olarak deneyimlerim bunlar.

ford v ferrari film yorumlar

cear emre
Amerin araba tasarımcısı ve sürücü hakkında bir hikaye. Oyuncuların performansı harika. Ayrıca film şaşırtıyor , içeriğiyle son derece sürükleyici bir film. Rekabet , yarış , ilham ve yeniden denemeler göreceğiniz bu filmde hangi yaştan olursanız olun kendinize göre bir şeyler kesinlikle bulabilirsiniz.

yandex toloka yorumlar

cear emre
yandex toloka günümüzde en çok tercih edilen ek gelir kazanma kapısı , sizlerde bilgisayar başında boş vakitleriniz oluyor ise , yandex toloka ile günde 3-5 dolar kazanabilirsiniz. Görevler basit. Eğitim verip anlatıyor daha sonra asıl görevlere geçiyorsunuz. Üniversite öğrencileri için çok güzel bir kuruluş. Eğer üye olmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Benim referans kodum ile kayıt olursanız iki taraf ta dolar olarak ödül alıyor.
https://toloka.yandex.com.tr/promo?referralCode=A3Y4BAED

tolstoy - insan ne ile yaşar

cear emre
Eğer insan olmayı ve insanları seviyorsanız , vicdan sahibi iseniz. Doğa üstü olaylar çok olmasa da ,finalde keyifle sonunu getirmek isteyeceğiniz güzel bir kitap.
Tahminim 18 yaş ve üzerine okumak , anlamak daha kolay ve keyifli gelecektir.

mondial 50 znu kullanıcı yorumlar

cear emre
Mondial 50 znu , motosiklet dünyasına bomba gibi girdi ama artıları kadar eksileri de var. 50 cc motorlar arasında en şık tasarıma sahip ancak en çok yakıtı o tüketiyor. Km de 25 kuruş civarı yakıyor. Dönerken bacakları birbirine yapıştırmak gerekiyor. Maksimum hız hepsinde olduğu gibi 45 ancak kasa ağır olduğu için motora takviye yapılsa bile pek de fayda etmiyor. Ancak görünüş olarak güzel. Ayrıca çevreden gelen yorumlara bakarak gidon da paslanma oluyormuş ve hız göstergesi paneli su alan arkadaşlar olmuş. Yine de büyük beklentileri olmayan insanlar için ihtiyaçları karşılayacak nitelikte.

yapay zeka ve gücü

cear emre
Yapay zeka , kısaca teknolojinin geldiği son nokta. Prometheus efsanesi gibi bir insanın ömrü boyunca tüm öğrendikleri , yaşadıkları , izledikleri , okudukları herşeyi sadece 1 dakika da öğrenebilen , kendisine verilen görevleri yerine getirebilen. Ancak internet bağlantısı vermeye üreticilerinin bile korktuğu çağımızın hem en büyük tehlikesi , hemde en büyük başarısıdır.

yasuo

cear emre
LoL sevenlerin Hz. Yasuo diye tabir ettiği , eskiden 5 de 5 yapan , şimdilerde ise 1 rakibi öldürse ayakta alkışlanan oyun karakteri

çocuk bakmak

cear emre
Bayanlara göre Dünyanın en zor mesleğidir. Yeni nesil anneler Sırtında taş taşır , çocuğuna bakmaz bakıtır.

Erkekler çocuğa baktığı zaman ise genelde , Çocuk bakmak kolaymış der. Kolaydır ama 1 gün bakarsan.

kivinin faydaları

cear emre
Cilde C vitamini sağlar. ...
Yaşlanmayı önler. ...
Sivilceleri giderir. ...
Cilde parlaklık kazandırır. ...
Kivinin saça olan faydaları
Saç dökülmesini önler. ...
Saçların erken beyazlamasını önler.

Kısaca 25 yaşından sonra insanı kendine muhtaç ettiren meyve.

glutamin

cear emre
Bir amino asit türüdür. Vücutta kas parçalanmasını en aza indirir, güç , enerji verir , çok zayıf yaşlılar ve spor yapanlar kullanır.
Vücudumuz kendisi üretebiliyor. Bu yüzden kişisel sağlık için bir sorun olmadığı sürece , çokta lazım değildir.

avokado yetiştiriciliği

cear emre
Avokado , ülkemize daha geleli 10 yıl olmuş. 2010 yılından itibaren ticari olarak üretime başlamış. 2019 yılı itibari ile yıllık 750 ton üretiyoruz. 1 kilo içine yaklaşık 5 adet avokado sığıyor. Tanesi 4 ila 4.5 tl civarında satılıyor. Hem geliri güzel , hemde yetiştirmesi kolay. Ancak bazı sorunlar var. Rüzgarı hiç sevmiyor. Türkiye' de iklim olarak en uygun bölge Antalya Alanya tarafları. Ancak geliri güzel olduğu için bir avakado tarlası dönümü 25 bin liradan satan var. En iyi yöntem ise Alanya bölgesinde , rüzgarın az bulunduğu kesimlerde , yada rüzgar kıran yaptırarak tüm kesimlerde , aşılı fidan alıp sıfırdan yetiştiriciliğe başlamaktır. 4 yıl sonra ilk hasadı alabilir , 5 yıl sonra ise o güne kadar ki tüm masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

kahvaltı nedir neden kahvaltı

cear emre
Kahvaltı çok da yeni olmamak ile birlikte 18. yüzyıldan geliyor. Asıl adı , kahve altı dır. İnsanlar öğlen veya öğleye doğru kahve içmeden önce kahvaltı yapmayı gelenek haline getirmişlerdir.
Biz türkler ise kahvaltı da çay içiyoruz. Bu da 200 yıllık bir gelenek ve Dünya da ilk sıradayız , ikinci ve üçüncünün tükettiği toplam çay dan daha fazla çayı Türkiye tek başına üretiyor.

öğrenci sazı ne alınır

cear emre
Eğer saz çalmaya yeni başlıyorsanız , tavsiyem öncelikle ikinci el ucuz ama tüm notaları düzgün çalışan bir saz alın. En az 42 tekne olmalı.
Maun sazlar öğrenciler için daha uygundur.
Orta seviye için dut ve polyester kaplamalı tok ses tercih edilmeli.

Ayrıca türkü için kısa sap , ben oyun havası da çalarım , daha fazla nota olsun diyorsanız uzun sap alın.

Kararsız isen uzun sap saz al, çünkü zor dan başlamak daha iyidir.
0 /

hoşgeldin sefalar getirdin!


Kelebek Sözlük duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağı.

kayıt ol

size daha iyi hizmet sunmak için kelebek sözlük'de çerezler kullanıyoruz. kelebek sözlük sitesini kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. detay
x